«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підприємець-загальносистемник не отримував доходів у i кварталі 2011 року: чи потрібно сплачувати внески до пенсійного фонду

Кількість переглядів2752

ПІДПРИЄМЕЦЬ-ЗАГАЛЬНОСИСТЕМНИК НЕ ОТРИМУВАВ ДОХОДІВ У I КВАРТАЛІ 2011 РОКУ: ЧИ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ ВНЕСКИ ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ
Приватний підприємець на загальній системі оподаткування в I кварталі 2011 року діяльності не вів та доходів не отримував. Чи потрібно йому сплачувати внески до Пенсійного фонду за цей період?
Відповідь
Починаючи з 1 січня 2011 року підприємці-загальносистемники за себе й із зарплати фізосіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, сплачують єдиний внесок відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI. Внески до Пенсійного фонду входять до складу єдиного внеску.
У разі відсутності підприємницьких доходів підприємець-загальносистемник єдиного внеску не сплачує. Виняток — єдиний внесок, який треба вносити у вигляді авансових платежів. Вони розраховуються з суми чистого доходу за результатами діяльності підприємця на загальній системі оподаткування в минулому році, зазначеної в річній Декларації про доходи. Авансові платежі треба вносити навіть у тих періодах, коли доходів від діяльності в підприємця немає. Правда, сплачене як аванси буде враховуватися при остаточному розрахунку з єдиного внеску за результатами року. Зайві сплачені внески повинні будуть повернути або зарахувати в рахунок майбутніх платежів.
Докладніше про порядок сплати єдиного внеску підприємцями можна прочитати в № 4 нашої газети за 2011 рік на стор. 29—31.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.05.2011

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу