«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Нюанси зменшення податку на прибуток за і квартал на податок на нерухомість

Кількість переглядів8803

Нюанси зменшення податку на прибуток за і квартал на податок на нерухомість
Поясніть, будь ласка, чи можна податок на прибуток у декларації за І квартал зменшити на податок на нежитлову нерухомість. Яку суму податку на нежитлову нерухомість можна взяти і чи згорає незарахована в зменшення сума.
Відповідь
Для зменшення розрахованого податку на прибуток на податок на нерухомість останній зазначають у рядку 16.2 додатка ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 20.10.15 р. № 897 (далі – Декларація № 897). Наразі його прописано в цьому рядку як нарахований та сплачений. Проте п. 137.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) говорить про нарахований за звітний період податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Водночас нагадаємо, що юрособи самостійно обчислюють суму податку на нежитлову нерухомість станом на 1 січня звітного року й до 20 лютого цього самого року подають у податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (пп. 266.7.5 ПКУ). Тож зменшувати податок на прибуток квартальному платнику слід на суму нарахованого податку на нерухомість за відповідний квартал. Отже, у Декларації № 897 за І квартал розраховану суму податку на прибуток у межах її розміру можна зменшити на суму податку на нежитлову нерухомість, яку нараховано за І квартал. Опосередковано такий підхід підтверджують і податківці в листі ДФС України від 12.03.16 р. № 5379/6/99-99-19-02-02-15.

Разом із тим залишок суми податку на нерухомість, неврахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переносять на наступні звітні періоди (п. 137.6 ПКУ). Оскільки за п. 137.4 ПКУ квартальники складають декларацію наростаючим підсумком за рік (тобто фактично кожен звітний період поточного року містить показники попередніх періодів), то, уважаємо, загальним звітним періодом для застосування норм п. 137.6 ПКУ мусить бути саме рік, а не квартал. Тобто неврахований за результатами І кварталу (півріччя, трьох кварталів) залишок податку на нерухомість не повинен «згорати» аж до кінця звітного року. І тільки за неврахування за результатами року його втрачають назавжди. А податківці стосовно цього чітко ще не висловлювались. Сподіваємося, до піврічної звітної кампанії вони поділяться із загалом своїми думками.

Детальніше про це та інші питання, пов’язані зі звітуванням із податку на прибуток за І квартал 2016 року, читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 39 за 2016 рік на стор. 6.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.04.2016

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу