«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Що означає готівковий та безготівковий виторг окремими рядками та як його відображати в книзі обліку доходів

Кількість переглядів7141

Що означає готівковий та безготівковий виторг окремими рядками та як його відображати в книзі обліку доходів
Підкажіть, будь ласка, що означає готівковий та безготівковий виторг окремими рядками та як його відображати в книзі обліку доходів? Чи буде оплата банківською карткою через термінал безготівковим доходом? Як відображати цей дохід у Книзі обліку доходів?
Відповідь

Так, справді, готівковий та безготівковий виторг треба записувати окремими рядками в Книзі обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість, далі — Книга). Про необхідність окремого підрахунку виторгу в готівковій і безготівковій формах нам джерелить пп. 2 п. 6 Порядку ведення Книги, затвердженого наказом Мінфіну України від 19.06.15 р. № 579. Для цього в графі 1 слід однією датою записувати окремо готівковий та безготівковий доходи.

Нагадаємо: записи в ній роблять за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. Треба окремо вираховувати сумарні підсумки за місяць, квартал, рік. До того ж і в сумарних підсумках необхідно виокремлювати готівковий та безготівковий доходи.

Платежі за допомогою банківської платіжної картки для продавця товару (послуги) будуть доходом, отриманим у безготівковій формі. Наприклад, саме на таку форму розрахунків нам указує ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»  від 06.07.95 р. № 266/95-ВР, у якій безпосередньо сказано про віднесення отриманих розрахунків за допомогою платіжних банківський карток до безготівкової форми розрахунку. Звісно, такі доходи треба сумувати з іншими безготівковими доходами в Книзі. 

Зверніть увагу: датою отримання доходу в безготівковій формі буде день зарахування коштів на поточний рахунок у банку. При цьому банк може зараховувати суму виторгу, за винятком комісії за еквайринг. Податківці в категорії 107.04 ЗІР наголошують на тому, що в разі використання РРО за продані товари (послуги) доходом єдинника вважають суму коштів, що надійшла безпосередньо на поточний рахунок. Однак для того, щоб повністю убезпечити себе, рекомендуємо отримати індивідуальну податкову консультацію фіскалів щодо цього питання.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.04.2016

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу