«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Перерахунок із податку на доходи: як відобразити у звітності

Кількість переглядів4981

Перерахунок із податку на доходи: як відобразити у звітності
Підкажіть, за який квартал у розрахунку за ф. № 1ДФ слід відображати річний перерахунок податку на доходи? Чи можна відображати результати перерахунку податку на доходи в тому періоді, у якому його було проведено?
Відповідь

Коли йдеться про річний перерахунок податку на доходи за пп. 169.4.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), то його результати потрапляють до звіту за ф. № 1ДФ за IV квартал. Однак Ви можете здійснювати перерахунок податку на доходи за будь-який період та відобразити його результати у ф. № 1ДФ за квартал, у якому здійснено перерахунок (пп. 169.4.3 ПКУ, див. підкатегорію 103.25 ЗІР).

Тож для відображення перерахунку податку на доходи уточнюючого розрахунку за попередні періоди подавати не слід.

ПКУ не містить норм, які б передбачали будь-яку відповідальність за непроведення перерахунку. Також зазначимо, що проведення перерахунку дозволяє вберегтися від штрафних санкцій, передбачених п.п. 119.2 та 127.1 ПКУ. Детально про річний перерахунок податку на доходи ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 120 за 2014 р., стор. 37.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.04.2016

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Перевірки на підприємстві

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу