«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Загальносистемник поповнив рахунок: чи потрібно обкладати такі надходження

Кількість переглядів4977

Загальносистемник поповнив рахунок: чи потрібно обкладати такі надходження
Роз'ясніть, будь ласка, чи має право фізична особа — підприємець на загальній системі оподатковування, платник ПДВ, поповнити свій поточний рахунок у банку власними коштами для проведення розрахунків із постачальниками і які правові наслідки такої операції?
Відповідь
Безумовно, підприємець-загальносистемник має цілковите право поповнити поточний рахунок власними грошима. У такий спосіб він реалізує право розпорядження своїми грошима, якими він як звичайний громадянин володіє на правах власності. При цьому суму поповнення поточного рахунку йому не потрібно зазначати в Книзі обліку доходів і витрат як загальний оподатковуваний дохід, отриманий на загальній системі оподатковування. Згідно з п. 177.2 Податкового кодексу України загальний оподатковуваний дохід — виторг у грошовій і натуральній формах, яким сума поповнення рахунку бути не може. Аналогічну думку висловлювали й податківці в категорії 104.04 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.04.2016

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу