«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібен приватному підприємцю платіжний термінал

Кількість переглядів6105

Чи потрібен приватному підприємцю платіжний термінал
Я — приватний підприємець на спрощеній системі. Маю магазин продовольчих товарів. Чи треба мені встановлювати платіжний термінал?
Відповідь

За певних умов приватному підприємцю на спрощеній системі оподаткування, який реалізує продовольчі товари в магазині, слід установити платіжний термінал. Пояснимо, коли це доцільно.

Так, суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують РРО, повинні здійснити перехід на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги). Це прописано в п. 1 постанови КМУ «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» від 29.09.10 р. № 878 (далі — постанова № 878). Водночас звільнено від установлення платіжних терміналів підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. м (окрім автозаправних станцій) та суб'єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах із чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб (п. 2 постанови № 878). За недотримання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів передбачено штраф на фізособу-підприємця від 100 до 200 НМДГ (1700—3400 грн). Так джерелить ст. 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тобто загальне правило таке: платіжний термінал зобов’язані встановити ті приватні підприємці, хто повинен використовувати РРО (за умови підпадання під інші вимоги постанови № 878). Кермуючися п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, звільнено від застосування касового апарата фізосіб-підприємців, які, відповідно до Податкового кодексу України, належать до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО. Так, платників єдиного податку другої й третьої груп (фізособи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності звільнено від РРО до досягнення обсягу їхнього доходу протягом календарного року у 1 млн грн (п. 296.10 ПКУ). З першого числа місяця кварталу, що настає за виникненням перевищення, слід перейти на застосування касового апарата. Такі зміни привніс Закон України від 01.07.15 р. № 569-VIII, редакційний коментар до нього надруковано в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 69 за 2015 р., стор. 14.

Таким чином, якщо обсяг вашого доходу менший за 1 млн грн за календарний рік, то ви маєте право працювати без РРО й, відповідно, не встановлювати платіжного термінала. А коли ваш дохід більший, то слід подбати про наявність касового апарата та платіжного термінала.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.03.2016

Рубрики:

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу