«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Товарний чек без штампа продавця: чи можна додавати до авансового звіту

Кількість переглядів30521

Товарний чек без штампа продавця: чи можна додавати до авансового звіту
Наше підприємство закуповує будівельні матеріали в підприємців першої й другої груп. Вони надають нам пакет документів: виписки, свідоцтва й товарні чеки. Однак власне чеки часто бувають без штампа, тільки з підписом продавця. Скажіть, будь ласка, чи можемо ми брати такі товарні чеки в роботу?
Відповідь

Хочемо наголосити, що товарний чек — повновартий розрахунковий документ, що підтверджує факт купівлі товару. Його мають право застосовувати суб'єкти господарювання, звільнені від використання РРО й розрахункових книжок. Щодо приватних підприємців: тим із них, хто перебуває у 1 групі, дозволено завжди працювати без РРО, а другогрупникам — до досягнення ними обсягу розрахункових операцій цього року 1 млн грн (п. 296.10 Податкового кодексу України). Після перевищення підприємці на 2 групі зобов'язані перейти на використання касових апаратів і вже, відповідно, змушені будуть видавати фіскальні касові чеки РРО замість товарних чеків. Контролювати обсяги розрахункових операцій вони повинні самостійно.

Що стосується форми товарного чека, то на законодавчому рівні її не закріплено. Точно можна сказати, що, ураховуючи рекомендації з листа ДПАУ від 27.04.11 р.
№ 7966/6/23-7015/515, товарний чек обов’язково має реквізити, перераховані в п. 3.2 Положення про форму й зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614. Останній документ утратив чинність 11.03.16 р., а на зміну йому прийшло Положення про форму й зміст розрахункових документів, затверджене наказом Мінфіну України від 21.01.16 р. № 13. З його п. 2 р. ІІ можна зробити висновок, що товарний чек повинен містити:

— напис «Товарний чек»;

— назву й адресу підприємства (назву й адресу фізичної особи — підприємця — ФОП);

— індивідуальний податковий номер платника ПДВ, перед яким друкують великі букви «ПН» (для платників ПДВ). Інакше — ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер ДРФО, перед яким друкують великі букви «ІД»;

— кількість, вартість і найменування придбаного товару;

— літерне позначення ставки ПДВ — праворуч від вартості товару;

— форму оплати (готівкова, безготівкова) і суму оплати;

— фразу «СУМА» або «УСЬОГО», після якої зазначають загальну вартість придбаних товарів;

— порядковий номер чека, дату (день, місяць, рік) тощо розрахункової операції.

Окрім цього, товарний чек можна врізноманітнити додатковими реквізитами, такими як банківські рахунки, телефони, електронна пошта тощо (п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88).

Як бачите, печатка не є обов'язковим реквізитом товарного чека, тому ваша бухгалтерія може спокійно брати подібні чеки в роботу.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.03.2016

Рубрики:

»  Первинні документи

»  Приватне підприємництво

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу