«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Посадковий талон тільки в один бік: компенсуємо та утримуємо податки

Кількість переглядів7325

Посадковий талон тільки в один бік: компенсуємо та утримуємо податки
Наш співробітник їздив у відрядження за кордон. Авіапереліт оплатили безготівково (корпоративною карткою). Після повернення колега склав авансовий звіт, до якого підколов серед іншого посадковий талон лише в один бік (другий він загубив). Підкажіть, чи буде частина шляху, на яку немає посадкового талона, додатковим благом співробітника? Чи потрібно утримувати які-небудь податки?
Відповідь

Підставою для відшкодування видатків на переліт за наявності електронного авіаквитка буде такий пакет документів (п. 12 р. ІІ та п. 11 р. ІІІ Інструкції про службові відрядження в межах України й за кордон у редакції Мінфіну України від 17.03.11 р. № 362):

а) оригінал розрахункового або платіжного документа, що підтверджує здійснення розрахункової операції в готівковій або безготівковій формі (платіжне доручення, рахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера);

б) роздрукована частина електронного авіаквитка із зазначеним маршрутом (маршрут/квитанція);

в) оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира.

Тому якщо ваш співробітник приклав до авансового звіту посадковий талон лише на половину шляху (тобто в один бік), то цей квиток ви компенсуєте в повному обсязі без утримання податку на доходи фізосіб. Оскільки об'єктом обкладення податком на доходи фізосіб не є видатки, зазнані в службовому відрядженні й підтверджені, зокрема, електронними квитками за наявності посадкового талона й документа про сплату (пп. 170.9.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

Що стосується частини поїздки, не підтвердженої документально, то її компенсація можлива лише після попереднього утримання податку на доходи. Оскільки такі виплати потрапляють в оподатковуваний дохід фізособи (пп.пп. 164.2.11 і 165.1.11 ПКУ), який обкладають за ставкою 18% (20%). Ба більше, з бездокументальних виплат податок на доходи утримують із застосуванням натурального коефіцієнта (п. 164.5 ПКУ). Не забудьте зафіксувати такі виплати у ф. № 1ДФ із ознакою «118».

Додатково із суми авіаперельоту, на яку не подали потрібний пакет документації, слід утримати 1,5% військового збору (пп. 1.1 та 1.2 п. 161 підрозділу 10 р. XX, п. 163.1, пп.пп. 164.2.11 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 30.03.2016

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Податок з доходів фізосіб

»  Первинні документи

»  Відрядження

»  Будівництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу