«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Працівник перебуває в черговій відпустці: чи може він у цей час виконувати свою роботу на підставі цивільно-правового договору

Кількість переглядів3447

ПРАЦІВНИК ПЕРЕБУВАЄ В ЧЕРГОВІЙ ВІДПУСТЦІ: ЧИ МОЖЕ ВІН У ЦЕЙ ЧАС ВИКОНУВАТИ СВОЮ РОБОТУ НА ПІДСТАВІ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОГО ДОГОВОРУ
Чи може підприємство-роботодавець на період чергової відпустки власного працівника укласти з ним цивільно-правовий договір підряду чи договір про надання послуг для виконання ним своєї ж роботи?
Відповідь
Право на відпочинок працівників гарантовано ст. 45 Конституції України, а відповідно до ч. 5 статті 80 Кодексу законів про працю України забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими й важкими умовами чи з особливим характером праці.
Проте, як правильно зазначено в листі Мінпраці та соціальної політики України від 06.08.04 р. №18-429, трудовим законодавством поняття "договір підряду" не визначено. Ця форма належить до цивільно-правових договорів, що регулюються нормами цивільного права, і законодавство про працю на них не поширюється. Цивільний кодекс України (далі — ЦКУ) у ст. 3 прямо проголошує свободу договору однією з головних загальних засад цивільного законодавства, а ст. 627 ЦКУ встановлює, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні змісту такого договору.
А отже, незважаючи на перебування в трудових відносинах із вашим підприємством, ваш працівник має повне право укласти з вашим підприємством як договір підряду (ст. 837 ЦКУ), так і договір про надання послуг (ст. 901 ЦКУ) на час перебування у відпустці.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.05.2011

Рубрики:

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу