«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Промбудівлю здаємо в оренду: чи платити податок на нерухомість

Кількість переглядів7888

Промбудівлю здаємо в оренду: чи платити податок на нерухомість
Наше підприємство — власник складських приміщень промпризначення, виробничих корпусів та цехів. Виробництво продукції за останні роки суттєво знизилось, а тому частину таких промприміщень здаємо в оренду. Чи потрібно платити податок на нерухомість за приміщення промислового підприємства, які здаються в оренду?
Відповідь

Норма пп. «є» пп. 266.2.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) виключає із числа об’єктів обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

До появи окремого підзаконного нормативно-правового акта для цілей зазначеного підпункту ПКУ слід кермуватися нормами Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000 р. № 507 (далі — ДК 018-2000). Саме він є формальним критерієм зарахування об’єктів нерухомості до тієї чи іншої категорії з метою визначення, чи є вони об’єктами обкладення названим податком. До речі, на цьому наголошують і контролери в категорії 106.02 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу на веб-сайті ДФС України. Водночас визначення належності будівлі до того чи іншого класу будівель промисловості слід проводити на підставі документів, що підтверджують їх право власності з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об’єкта нерухомості згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000.

Оскільки ПКУ не містить додаткових обмежень ні щодо видів діяльності, які здійснює підприємство — власник зазначеної нерухомості, ні щодо цільового використання таких об’єктів, уважаємо, що згадані фактори наразі не впливають на застосування пільги з пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ. Отже, на нашу думку, навіть у випадку передачі в оренду промислових будівель їх власник управі скористатися пільгою, передбаченою пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ.

Про те, чи потрібно юрособі під час складання декларації з податку на нерухомість ураховувати об’єкти, які не обкладають податком на нерухомість, тобто названі в пп. 266.2.2 ПКУ, читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 18 за 2016 р., стор. 18.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.03.2016

Рубрики:

»  Нерухомість

»  Податок на нерухоме майно

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу