«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Постачальник не реєструє пн через розірвання договору про електронний документообіг: що робити

Кількість переглядів7041

Постачальник не реєструє ПН через розірвання договору про електронний документообіг: що робити
Наш постачальник не реєструє ПН у ЄРПН, мотивуючи тим, що податкова в односторонньому порядку розірвала з ним договір про електронний документообіг. Як нам зберегти свій податковий кредит? Чи врятує нас додаток 8 до декларації ПДВ?
Відповідь

Поки податкову накладну (далі — ПН) не буде зареєстровано в Єдиному реєстрі ПН, ви не зможете визнати за нею податковий кредит. Подання додатка Д8 до декларації з ПДВ, на жаль, не врятує ситуацію, хоча зможе посприяти вирішенню цієї проблеми.

Адже в п. 198.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) чітко сказано, що до податкового кредиту платник податку включає суми ПДВ за тими ПН, у яких зазначено всі обов’язкові реквізити з п. 201.1 ПКУ та які зареєстровано в Єдиному реєстрі ПН.

Як ви правильно зауважили, можна подати скаргу за формою додатка Д8 до декларації з ПДВ (п. 201.10 ПКУ). Однак вона жодним чином не дає зеленого світла для визнання податкового кредиту. Така можливість, на жаль, залишилась у минулому (коли діяли інші норми у 2014 році).

Сьогодні подання скарги (до якої додають копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг) спричинить лише документальну позапланову перевірку зазначеного в ній продавця. Її контролюючий орган має провести протягом 15 днів після подання скарги. Податківці перевірять достовірність та повноту нарахування ним зобов'язань із податку за такою операцією та приймуть відповідне рішення.

Тобто в цьому випадку задля вирішення проблеми подання скарги за формою додатка Д8 фактично тільки приверне увагу до покупця, який не зареєстрував ПН у Єдиному реєстрі. А вам, по суті, залишається лише чекати, допоки така ПН опиниться в Єдиному реєстрі ПН.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.03.2016

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу