«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Допомога на лікування непрацівникові: чи буде податок на доходи та військовий збір

Кількість переглядів4722

Допомога на лікування непрацівникові: чи буде податок на доходи та військовий збір
Наше підприємство хоче оплатити лікування в клініці фізособі —непрацівнику нашого підприємства. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно утримувати податок на доходи та військовий збір?
Відповідь

У цій ситуації все залежатиме від того, кому безпосередньо перераховуватимуть кошти за лікування — фізособі чи закладу охорони здоров’я. Спершу розглянемо, що буде, коли кошти перераховано на користь закладу охорони здоров’я.

Таку виплату з точки зору оподаткування вважають цільовою благодійною допомогою, і тому згідно з пп. «а» пп. 170.7.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) зазначені суми не включають до оподатковуваного доходу. Тож із таких сум не потрібно утримувати податку на доходи та військового збору. Звісно, за умови, що кошти отримав заклад охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг із лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення та якщо не йдеться про винятки, передбачені згаданим підпунктом ПКУ (наприклад, про косметичну хірургію).

Якщо кошти на лікування надають безпосередньо фізособі, доведеться утримати 18% податку на доходи та 1,5% військового збору. До того ж зважайте: у разі застосування під час оподаткування абз. 1 пп. 170.7.3 ПКУ уникає оподаткування сума в розмірі 1930 грн.

Суму неоподатковуваного доходу фізособи зазначають у ф. № 1ДФ з ознакою доходу «169». А от оподатковувана частину допомоги потрапить до такого звіту з ознакою «126».

Детально про оподаткування допомоги на лікування непрацівника ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 43 за 2015 р. на стор. 20.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.03.2016

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу