«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Штраф за невиконання «інвалідного» нормативу: чи можна сплатити за рахунок прибутку

Кількість переглядів6362

Штраф за невиконання «інвалідного» нормативу: чи можна сплатити за рахунок прибутку
Наше підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах, звітний період — календарний рік) має сплатити штраф за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів. Підкажіть, будь ласка, чи будуть ураховуватись витрати на сплату штрафу під час визначення об’єкта оподаткування за 2016 рік? І чи можемо ми сплатити штраф за рахунок нерозподіленого прибутку?
Відповідь

Як ви правильно зазначили, у бухобліку витрати на сплату штрафу Фонду соцзахисту інвалідів зараховують до інших операційних витрат (п. 20 П(С)БО 16 «Витрати») і відображають так:

— нарахування адміністративно-господарського штрафу — Дт 948 «Визнані штрафи, пені, неустойки» Кт 685 «Розрахунки з іншими кредиторами»;

— сплату штрафу — Дт 685 Кт 311 «Поточні рахунки в національній валюті».

Сплачувати штраф за рахунок нерозподіленого прибутку не можна.

Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків* на рахунку 44 «Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)» ведуть облік нерозподілених прибутків чи непокритих збитків поточного та минулих років, а також використаного в поточному році прибутку. На субрахунку 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» відображають розподіл прибутку між власниками (нарахування дивідендів), відрахування в резервний капітал та інше використання прибутку в поточному періоді (ідеться про збільшення статутного капіталу, коригування залишку нерозподіленого прибутку на початок звітного року в разі виправлення помилок минулих років, які впливають на величину нерозподіленого прибутку/непокритого збитку). Більше про це — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 110 за 2014 р., стор. 89.

У податково-прибутковому обліку за такими операціями (нарахування штрафу та пені) р. ІІІ ПКУ не передбачає податкових коригувань**. Тож у платників податку на прибуток усе пройде за бухобліковими правилами.

Тобто витрати на сплату штрафу врахують під час визначення об’єкта обкладення податком на прибуток за 2016 рік.

Розлого про облік «інвалідних» штрафів — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 16 за 2016 р., стор. 18.


* Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291.

** Див. лист ДФСУ від 05.10.15 р. № 21051/6/99-99-19-02-02-15 і газету «Все про бухгалтерський облік» № 104 за 2015 р., стор. 15, а також роз’яснення в категорії 102.02 ЗІР.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.03.2016

Рубрики:

»  Працевлаштування інвалідів

»  Податок на прибуток

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу