«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Стали платником пдв у середині місяця: коли звітувати вперше

Кількість переглядів6797

Стали платником ПДВ у середині місяця: коли звітувати вперше
Ми — юрособа — стали із 04.01.16 р. платниками ПДВ. Контролери порадили здати декларацію в березні за лютий і туди включити січень. Чи правильно це й що нам робити? Чи будуть штрафні санкції?
Відповідь

Так, контролери в цьому випадку мають рацію. А про штрафні санкції не може і йтися. Зараз пояснимо.

Для цього процитуємо пп. 1 п. 1 р. ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.01.16 р. № 21: «…звітний (податковий) період визначається у порядку, встановленому статтею 202 розділу V Кодексу, і може дорівнювати одному календарному місяцю, а у випадках, визначених Кодексом, — календарному кварталу з урахуванням таких особливостей, зокрема, якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця».

Як ми зрозуміли з листа, платником ПДВ Ви стали із 04.01.16 р., тобто «з іншого дня, ніж перший день календарного місяця». А отже, Вашим першим звітним періодом буде проміжок часу від 04.01.16 р. до 29.02.16 р. Тобто звітний період складається з неповного календарного місяця — січня — та повного календарного місяця — лютого. Це підтверджують і контролери в категорії 101.19 ЗІР.

У формі декларації із ПДВ при цьому слід зазначити той місяць, який відповідає повному календарному (у цій ситуації — лютий).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.03.2016

Рубрики:

»  ПДВ

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу