«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Коли повідомляти податківцям про нормативну грошову оцінку землі

Кількість переглядів4444

Коли повідомляти податківцям про нормативну грошову оцінку землі
У 2012 році підприємство орендувало землю в міської ради. Чи потрібно зараз надати податковій інспекції довідку про нормативну грошову оцінку ділянки та змінювати договір у частині щодо розміру орендної плати?
Відповідь

Згідно з п. 286.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) юрособи — платники плати за землю під час подання першої декларації разом із нею подають і довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки ділянки. Надалі таку довідку подають у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Техдокументацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджує відповідна сільська, селищна або міська рада. При цьому рішення рад повинно бути офіційно оприлюднено до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планують застосування нормативної грошової оцінки (п. 271.2 ПКУ).

Оскільки нормативна грошова оцінка є базою для нарахування орендної плати за земельні ділянки державної чи комунальної власності, її зміна тягне за собою коригування й розміру плати. Тобто в разі зміни нормативної грошової оцінки платник повинен звернутися до відповідного органу влади, що є орендодавцем земельної ділянки, для внесення відповідних змін до договору оренди. При цьому необхідно із черговою декларацією з плати за землю надати податковому органу довідку щодо нового розміру зазначеної оцінки.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.03.2016

Рубрики:

»  Місцеві податки і збори

»  Земельні відносини

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу