«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Засновник продає корпправа інший фізособі: податкові наслідки

Кількість переглядів4528

Засновник продає корпправа інший фізособі: податкові наслідки
Наш засновник у лютому 2016 року продав свої корпоративні права іншій фізособі. Які податкові наслідки будуть для засновника? Чи треба підприємству відображати отриманий ним дохід у формі № 1ДФ?
Відповідь

Після закінчення 2016 року засновник повинен буде визначити загальний фінансовий результат від операцій з інвестиційними активами (п. 170.2 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Наприклад, якщо інших доходів від інвестиційних операцій у нього не було, фінрезультат буде визначено як різницю між доходом, отриманим від продажу корпоративних прав, і витратами, які було раніше зазнано на придбання таких корпоративних прав (це може бути вартість майна, внесеного ним у статутний фонд, або сума, за яку він придбав ці корпоративні права). Такі дані слід відобразити в річній декларації про доходи, яку потрібно подати до 1 травня наступного року (тобто до 1 травня 2017 року) — пп. 49.18.4 ПКУ. Якщо фінрезультат дорівнюватиме нулю (тобто доходи дорівнюють витратам), сплачувати податок на доходи й військовий збір йому не доведеться. А якщо ні, то необхідно буде сплатити 18% податку на доходи й 1,5% військового збору до 1 серпня 2017 року.

Юрособа відображає у ф. № 1ДФ дохід від продажу інвестактиву лише в тому випадку, якщо ця юрособа здобуває інвестактив (корпоративні права), тобто коли така юрособа є джерелом виплати доходу фізособі: виплачений інвестдохід відображають з ознакою доходу «112», але ні податку на доходи, ні військового збору не утримують (у графах 4а та 4 р. І ф. № 1ДФ будуть прокреслення).

А те, що засновник продав корпоративні права третій особі, юрособа — емітент корпоративних прав жодним чином не повинен фіксувати у ф. № 1ДФ.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.03.2016

Рубрики:

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу