«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Відрядження за вказівкою головного розпорядника бюджетних коштів: яка бюджетна установа компенсує витрати

Кількість переглядів3951

ВІДРЯДЖЕННЯ ЗА ВКАЗІВКОЮ ГОЛОВНОГО РОЗПОРЯДНИКА БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ: ЯКА БЮДЖЕТНА УСТАНОВА КОМПЕНСУЄ ВИТРАТИ
У нашому вищому навчальному закладі, що є бюджетною установою й підпорядковується МВС, проводилася державна атестація випускників. Із цією метою була сформована Державна екзаменаційна комісія (ДЕК), головою якої був призначений директор іншого ВНЗ МВС. Який заклад має компенсувати витрати на відрядження (проїзд та проживання) голові ДЕКу? Яким нормативним документом нам керуватися?
Відповідь
Зважаючи на визначення, надане в п.1 розд. І оновленої Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 р. № 59, службовим відрядженням уважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства). Ваш заклад не вправі відряджати працівника іншого закладу.
Виступаючи запрошуючою стороною в організації заходу, заклад мав би отримати розпорядчий документ головного розпорядника бюджетних коштів – МВС — щодо призначення директора ВНЗ головою державної екзаменаційної комісії для проведення атестації випускників Вашого навчального закладу. У цьому документі мають указати, хто й за рахунок яких коштів фінансує захід.
Додамо, що суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, затверджені постановою КМУ від 02.02.11 р. № 98. Детально ознайомитися з новаціями в цій сфері можна в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 35 за 2011 р. у рубриці «Бюджетні нормативи» на стор. 25–40.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.05.2011

Рубрики:

»  Неприбуткові організації

»  Відрядження

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу