«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Які операції в касі кредитної спілки слід проводити через рро

Кількість переглядів3025

Які операції в касі кредитної спілки слід проводити через РРО
Наша кредитна спілка проводить у касі низку операцій. Підкажіть, будь ласка, чи слід проводити через РРО видачу коштів позичальнику за кредитом, повернення депозиту, повернення кредиту?
Відповідь

На нашу думку, починаючи із 01.01.15 р. перелічені вами операції, зокрема видача коштів позичальнику за кредитом, повернення депозиту, виплата процентів за депозитом, повинні проходити через РРО. Пояснимо свою позицію.

Зауважимо: кредитні спілки належать до фінансових установ — юросіб, які згідно із законом надають одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов’язані з наданням фінансових послуг та внесені до відповідного реєстру в установленому порядку (ст. 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.01 р. № 2664-ІІІ, далі — Закон № 2664). Зокрема, фінансовими вважають послуги у сфері кредитування (ст. 4 Закону № 2664).

Раніше кредитні спілки мали право оформлювати приймання готівки за надані фінансові послуги через прибуткові та видаткові касові ордери (п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР). Однак 01.01.15 р. цей пункт зазнав змін (див. п. 16 р. ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.14 р. № 71- VIII). Тобто скасовано пільгу щодо незастосування РРО  та розрахункових книжок суб’єктами господарювання під час надання послуг, у т.ч. фінансових послуг у сфері кредитування.

Отже, у разі проведення розрахунків за надані фінансові послуги з прийняттям/видачею готівкових коштів кредитні спілки зобов’язані застосовувати РРО. Покрокова процедура реєстрації РРО до вашої уваги в статті «Касові апарати: від придбання до зняття з реєстрації» у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 67 за 2015 р., стор. 25 — 33.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.03.2016

Рубрики:

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу