«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Безповоротна фіндопомога між юрособами: облік та оподаткування в надавача

Кількість переглядів28026

Безповоротна фіндопомога між юрособами: облік та оподаткування в надавача
Ми надали іншому підприємству безповоротну фіндопомогу. Чи можна врахувати її суму під час визначення об’єкта обкладення податком на прибуток? Чи треба збільшувати фінрезультат?
Відповідь

Як ми зрозуміли із запитання, одне підприємство надає іншому (обидва платники податку на прибуток) безповоротну фінансову допомогу.

При цьому під безповоротною фінансовою допомогою, серед іншого, розуміють суму коштів, передану платникові податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів (пп. 14.1.257 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). У такому разі повідомляємо: у податковому обліку такої фіндопомоги прибутківцям, які коригуватимуть фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з р. III ПКУ, передбачено окреме коригування фінрезультату. А саме — збільшувати фінрезультат на безоплатну грошову або натуральну допомогу неприбутковим організаціям, які на дату перерахування коштів (передачі товарів, робіт, послуг) відповідали умовам п. 133.4 ПКУ (тобто вважалися неплатниками податку на прибуток). Проте не на всю суму допомоги (грошей, товарів, робіт та послуг), а лише на ту, що перевищує 4% від оподаткованого прибутку попереднього звітного року (пп. 140.5.9 ПКУ). А якщо допомога, яку безоплатно надали неприбутківцям протягом звітного періоду (року), «вписується» у такий ліміт, фінрезультату з метою оподаткування не коригують. Цього не роблять і в ситуації, коли безповоротну фіндопомогу надають у період проведення та для забезпечення потреб АТО Збройним Силам України, Нацгвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі, МВС, Управлінню держохорони, Держспецзв'язку України, іншим законним військформуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, які утримують за рахунок держбюджету. Спеціальне застереження про це зроблено в п. 33 підрозділу 4 р. XX ПКУ.

А оскільки жодного іншого коригування щодо безповоротної фіндопомоги в ПКУ не віднайти, маємо, що грошові подарунки та пожертви на користь платників податку на прибуток відображають у податковому обліку дарувальника (жертвувача) — прибутківця за правилами бухобліку, тобто вони в повній сумі зменшують об’єкт оподаткування. Адже в бухобліку суми безповоротної фіндопомоги, у т.ч. наданої неприбутковій організації, уключають до витрат у періоді перерахування грошей (зазвичай дебетують субрахунок 977 «Інші витрати діяльності»).

По суті, це податківці підтвердили в листі ДФСУ від 16.11.15 р. № 24342/6/99-99-19-02-02-15 (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 9 за 2016 рік, стор. 16).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 01.03.2016

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Неприбуткові організації

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу