«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи має значення розмір літер у податковій накладній

Кількість переглядів9345

Чи має значення розмір літер у податковій накладній
У Статуті організаційно-правову форму підприємства написано маленькими літерами й назву підприємства великими, у свідоцтві платника ПДВ усе написано великими літерами. Як правильно має бути зазначено в податкових накладних назву організаційно-правової форми підприємства (розмір літер: великі чи маленькі)?
Відповідь

За п. 201.1 Податкового кодексу України до обов’язкових реквізитів податкової накладної належить, зокрема, повна або скорочена назва підприємства, зазначена в статутних документах юридичної особи.

Однак насправді тут маємо говорити про найменування юрособи, яке містить інформацію про організаційно-правову форму підприємства (приватне акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю тощо) і його назву. Саме на цьому наголошують Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджені наказом Міністерства юстиції України № 368/5 від 05.03.12 р. Пункт 3.3 цього документа визначає: «Великі та малі літери, використані в установчих документах та при заповненні реєстраційної картки, вважаються тотожними».

Переконані, що цю тотожність сміливо можна перенести й до порядку заповнення податкової накладної. Аналогічні висновки знаходимо й у категорії 101.19 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу: «У разі якщо обов’язкові реквізити податкової накладної, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер (великі/малі) назви не співпадає, то податкова накладна визнається дійсною».

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.03.2016

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу