«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна стати спецрежимником із пдв, коли пропрацював менше ніж рік

Кількість переглядів3438

Чи можна стати спецрежимником із ПДВ, коли пропрацював менше ніж рік
Наше фермерське господарство створено у 2015 році. Хочемо бути платниками ПДВ за спецрежимом. У податковій стверджують, що оскільки ми працюємо менше ніж 12 календарних місяців, то нам не дадуть спецрежиму. Чи правда це?

Відповідь
Ваше підприємство може зареєструватися суб’єктом спеціального режиму оподаткування відповідно до п. 209.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) за певних умов. Пояснимо, яких саме.
Сільськогосподарським уважають підприємство, основним видом діяльності якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, якщо питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше ніж 75% від вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 ПКУ). Які товари та послуги вважати сільськогосподарськими, прописано в п. 209.7 ПКУ. Також нараджуємо звернути увагу на види діяльності, на які поширюється дія спецрежиму із ПДВ, — п. 209.17 ПКУ.
Для новоствореного сільськогосподарського підприємства, яке працює менше ніж 12 календарних місяців, питому вагу сільгосптоварів розраховують за наслідками кожного окремого звітного податкового періоду, тобто місяця (відповідно до п. 202.1 ПКУ).
Тож якщо у Вашого підприємства за кожен відпрацьований місяць у 2015 році питома вага сільгоспдоходів становить не менше ніж 75%, Ви маєте право обрати спеціальний режим оподаткування. 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.03.2016

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу