«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » У податковій накладній вітчизняний товар із кодом укт зед: чи буде це помилкою

Кількість переглядів7924

У податковій накладній вітчизняний товар із кодом УКТ ЗЕД: чи буде це помилкою
Наше підприємство придбало товар у постачальника, у якого в податковій накладній зазначено коди УКТ ЗЕД, хоч товар насправді український. Як нам під час постачання таких товарів виписувати податкові накладні? Якщо ми частину товару реалізували без кодів, які штрафи нам загрожують?

Відповідь
У податковій накладній зазначають коди УКТ ЗЕД для підакцизних товарів і товарів, увезених на митну територію України (абз. «і» п. 201.1 Податкового кодексу України). Для податкових накладних, оформлених на товари українського походження (непідакцизних), заповнення такого реквізиту не передбачено. Тож ви правильно робили, виписуючи податкові накладні на українські товари без зазначення коду УКТ ЗЕД.
Те, що вітчизняні товари мають проходити в податковій накладній без кодів, непрямо підтверджує й консультація в категорії 101.19 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. У ній контролери відповіли: у разі складання податкової накладної під час постачання імпортованих та/або вітчизняних товарів у наборі (комплекті) код УКТ ЗЕД слід показувати за тими товарними позиціями, які ввезено на митну територію України.
На нашу думку, коди УКТ ЗЕД для вітчизняних (непідакцизних) товарів є додатковою інформацією, яка в цьому випадку не є обов’язковим реквізитом податкової накладної.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.03.2016

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу