«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібен рро під час розрахунків у разі закупівлі побутових відходів чорних металів у населення

Кількість переглядів4336

Чи потрібен РРО під час розрахунків у разі закупівлі побутових відходів чорних металів у населення
Я підприємець третьої групи єдиного податку. Вид діяльності — приймання побутових відходів чорних металів у населення. Розрахунки проводжу готівкою, отримую в банку та розраховуюсь із фізособами, що здають побутові відходи чорних металів. Сума розрахунків більше ніж 1 млн грн на місяць. Чи потрібен РРО під час розрахунків у закупці побутових відходів чорних металів?
Відповідь

Так, на нашу думку, під час розрахунків у разі закупівлі побутових відходів чорних металів у населення РРО потрібен. 

 

Річ у тім, що РРО зобов’язані застосовувати суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. (п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі — Закон про РРО).

 

Зауважимо: окремим формам та умовам проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг дозволяється проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (далі — РК) та книг обліку розрахункових операцій. Сюди належить також приймання від населення вторинної сировини, окрім металобрухту (п. 19 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336). Як бачите, він під нього не потрапляєте.

Не застосовувати РРО та РК згідно з п. 6 ст. 9 Закону про РРО ви також не маєте права, оскільки цей пункт взаємопов’язаний із п. 296.10. ПКУ: «реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень».

Таким чином, у разі перевищення річного доходу підприємця — єдинника третьої групи над сумою 1 млн грн під час розрахунків за закуплений металобрухт треба застосовувати РРО.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.02.2016

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу