«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як уникнути санкцій за несвоєчасне надання декларацій у зоні ато

Кількість переглядів3453

Як уникнути санкцій за несвоєчасне надання декларацій у зоні АТО

Чи передбачено відповідальність за несвоєчасне подання декларацій у зоні АТО та як її можна уникнути?

Відповідь

Податковий кодекс України (далі — ПКУ) установлює єдині для всіх платників податків вимоги до складення та подання податкової звітності, у т.ч. граничні строки її подання фіскальним органам, а також фінансові санкції за порушення таких строків незалежно від місцезнаходження платника.

Разом із тим п. 102.6 ПКУ надає платникам можливість продовжити граничні строки подання звітності, зокрема, унаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально, і тим самим уникнути штрафних санкцій, передбачених ст. 120 ПКУ. Тобто платники із зони АТО можуть реалізувати право продовження граничних строків подання звітності.

Механізм визначено Порядком застосування норм пунктів 102.6 — 102.7 статті 102 ПКУ, затвердженим наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1044 (далі — Порядок № 1044).

До того ж заяву про продовження граничних строків подання звітності до фіскального органу подають протягом 30 календарних днів після закінчення обставин непереборної сили (форс-мажору) за п.п. 5.4, 8.1 Порядку № 1044. Заяву подають у довільній формі зі стислим та чітким обґрунтуванням підстав для продовження граничних строків з посиланням на документальне підтвердження викладених фактів. Заяву подають тільки разом із документальним підтвердженням. А єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), які мали місце на території проведення АТО, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов’язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України (далі — ТПП) згідно зі ст. 10 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.14 р. № 1669-VII.

Названий сертифікат ТПП та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати видають протягом семи днів із дня звернення суб’єкта господарської діяльності за собівартістю, а суб’єктам малого підприємництва — безкоштовно (ст. 141 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.97 р. № 671/97-ВР).

Ці документи платник може подати фіскальному органу особисто або відправити поштою з повідомленням про вручення. Мотивовану відповідь йому повинні надати податківці протягом 20 календарних днів із дня отримання  документів. Або в цей самий строк вони повинні повідомити про продовження строків їх розгляду, але не більше ніж до 60 календарних днів (п. 9 Порядку № 1044).

 

На доважок: у своєму листі від 06.01.16 р. № 2/6/99-99-19-01-03-15 ДФСУ наголосила, що за наявності сертифіката ТПП про настання обставин непереборної сили платник може звернутися до контролюючого органу із заявою щодо продовження граничних строків подання податкової звітності та зміни строків сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), а також щодо списання податкового боргу, що виник унаслідок обставин непереборної сили.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.02.2016

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Земельні відносини

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу