«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи сумісний видобуток підземних вод із роботою на єдиному податку

Кількість переглядів3906

Чи сумісний видобуток підземних вод із роботою на єдиному податку

Наше підприємство — платник єдиного податку третьої групи. Наразі ми проходимо процедуру отримання ліцензії на свердловину з видобутку мінеральної води. Чи сумісна діяльність із видобутку мінеральної води з роботою на єдиному податку? Якщо ні, то чи врятує ситуацію передача свердловини в оренду?

Відповідь

Підземні води відповідно до пп. 14.1.91 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) уважають різновидом корисних копалин. Згідно з пп. 5 пп. 291.5.1 ПКУ видобуток або реалізація останніх несумісні із застосуванням спрощеної системи оподаткування. Виняток становить лише діяльність із реалізації корисних копалин місцевого значення, вичерпний перелік яких затверджено постановою КМУ від 12.12.94 р. № 827. Підземні води для нецентралізованого водопостачання (у вашому випадку воду зі свердловини за призначенням саме до таких і зараховують) у цьому переліку віднесені до корисних копалин загальнодержавного значення. Ось вам і висновок.

Якщо сприймати сказане в пп. 5 пп. 291.5.1 ПКУ дослівно, то випливає, що видобуток підземних вод зі свердловини незалежно від подальшого її використання (реалізація чи використання для власних потреб) можна вважати порушенням умов застосування спрощеної системи оподаткування, що спричиняє анулювання реєстрації платником єдиного податку. Таке анулювання податківці здійснюють згідно з пп. 5 пп. 298.2.3 ПКУ.

Якщо підприємство самостійно не видобуває підземних вод, тоді в податківців немає підстав для анулювання реєстрації підприємства єдинником. Саме так і буде, якщо свердловину передати в оренду. Однак реалізацію придбаної в орендаря мінеральної води фіскали можуть трактувати як реалізацію корисних копалин, яка за пп. 5 пп. 291.5.1 ПКУ також не сумісна з роботою на спрощеній системі оподатковування.

 

 

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.02.2016

Рубрики:

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу