«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна застосовувати платіжний термінал без застосування рро

Кількість переглядів6401

Чи можна застосовувати платіжний термінал без застосування РРО
Я приватний підприємець, маю розрахунковий рахунок у банку, але не маю РРО. Чи можу я використовувати термінал для безготівкового розрахунку?
Відповідь

Відповідь на ваше запитання залежатиме від системи оподаткування, на якій перебуває приватний підприємець. Пояснимо детальніше.


Якщо ви підприємець-загальносистемник, то використовувати платіжний термінал можна винятково у парі з РРО (п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі — Закон про РРО). При цьому ваш покупець разом зі сліпом платіжного термінала отримає розрахунковий документ — фіскальний касовий чек на товари (послуги) за ф. № ФКЧ — 1. Докладніше про правила реєстрації РРО читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 67 за 2015 р., стор. 25.


Та коли підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування, то платіжний термінал дозволено використовувати без РРО, якщо сума сукупного доходу за рік не перевищує 1 млн грн (п. 6 ст. 9 Закону про РРО). Тоді ваші покупці як розрахунковий документ отримають товарний чек. У разі перевищення суми граничного доходу застосування РРО обов’язкове: «реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень» (п. 296.10 Податкового кодексу України). 


Детальніше про обов’язкові реквізити та правильне оформлення розрахункових документів ви можете прочитати в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 67 за 2015 р., стор. 11, та про порядок підключення та реєстрації РРО — на стор. 21.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.02.2016

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу