«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи існує готівкове обмеження з видачі поворотної фіндопомоги засновнику підприємства

Кількість переглядів11709

Чи існує готівкове обмеження з видачі поворотної фіндопомоги засновнику підприємства
Чи існує обмеження видачі з каси готівки для поворотної фінансової допомоги засновнику підприємства — фізичній особі в сумі 150 тис. грн?
Відповідь

Підприємства мають право здійснювати розрахунки готівкою з фізособами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою (згідно з п. 2. 3. Положення про касові операції, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637). Наразі в законодавстві не існує сумового обмеження щодо надання поворотної фінансової допомоги засновнику, оскільки в п. 1 постанови Правління НБУ № 210 установлено ліміт для розрахунків між фізичною особою та підприємством лише за товари, роботи та послуги.


Проте, на думку податківців, 150-тисячне обмеження готівкових розрахунків за участю фізичної особи поширюється на правочини, предмет яких — будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можна оцінити в грошовій формі. Сюди контролери зараховують надання чи повернення позики, у т.ч. за виплачену та повернену поворотну фінансову допомогу (див. лист ДФСУ від 21.07.14 р. № 25/6/99-99-22-06-03-15/415).


Отже, ми рекомендуємо дотримуватися 150-тисяного обмеження у видачі готівкових коштів при поворотній фінансовій допомозі фізособі. Більш розлого про обмеження готівкових розрахунків, їхню суть та відповідальність ви можете прочитати в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 67 за 2015 р., стор. 17.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.02.2016

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу