«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Ломбард продає заставне майно: чи утримувати пдфо та військовий збір

Кількість переглядів5805

Ломбард продає заставне майно: чи утримувати ПДФО та військовий збір
Ломбард реалізує заставне майно (побутову техніку) як посередник, право власності на майно належить фізособам-заставодавцям. Чи повинен ломбард утримувати в такому разі податок на доходи та військовий збір? Якщо так, то з якою ознакою доходу відображати виплати у ф. № 1ДФ?
Відповідь

Відповідно до абз. 2 пп. 165.1.16 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не обкладають податком на доходи, і, відповідно, військовим збором: «доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики), за умови що таке майно було придбано за рахунок такого кредиту (позики)».


На нашу думку, друга частина норми «доходи, отримані внаслідок реалізації майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики), за умови що таке майно було придбано за рахунок такого кредиту (позики)» поширюється на банки.


Уважаємо, що ломбарди повинні кермуватися першою частиною озвученої норми: «доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна». Тому дохід фізособи-заставодавця від продажу ломбардом заставного майна не оподатковують. При чому як у разі переходу до ломбарду права власності після звернення стягнення (у контексті п. 173.8 ПКУ це можна трактувати як реалізацію майна), так і коли права власності ломбард не набуває (є посередником). У ф. № 1ДФ дохід заставодавця треба відображати з ознакою «108». За даними прикладів 1 і 2 додатка до газети «Все про бухгалтерський облік» № 66 за 2015 р. — це 945 грн.


Зазначимо: якщо ломбард продав предмет застави дорожче за розмір забезпечених цією заставою вимог заставодержателя (вартість реалізації заставленого майна виявилась більшою за суму кредиту з нарахованими відсотками й пенею), тобто отримав позитивну різницю, її треба повернути заставодавцю-фізособі (ст. 25 Закону України «Про заставу» від 02.10.92 р. № 2654-XII). Уключити до свого доходу таку суму ломбард можна лише після закінчення строку позовної давності.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 09.02.2016

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу