«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як працевлаштувати засновника на посаду директора за сумісництвом

Кількість переглядів21314

Як працевлаштувати засновника на посаду директора за сумісництвом
Підприємство зареєстровано в листопаді 2015 року, але через те, що в листопаді не було діяльності та найманих працівників, засновник не нараховував собі зарплату. Із 01.12.15 р. засновник бажає оформити себе на посаду директора за сумісництвом, оскільки основне місце роботи в нього вже є. Як оформити працевлаштування директора?
Відповідь

Уважаємо, що засновник не може бути директором без призначення на посаду керівника. При цьому акцентуємо: директор не вправі виконувати своїх обов'язків безоплатно. Наші аргументи — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 19 за 2015 р., стор. 10.


Оскільки у Вашому випадку засновник уже має основне місце роботи, на посаду директора його потрібно оформлювати як зовнішнього сумісника. Водночас важливо, щоб робочий час за сумісництвом та за основним місцем роботи не перетиналися. Детальніше про це — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 69 за 2014 р., стор. 7.


Тож директора можна працевлаштувати за сумісництвом на обох підприємствах на умовах неповного робочого дня чи тижня відповідно до режиму робочого часу, визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку на кожному з підприємств.


Припустимо, на підприємствах «А» (основне місце роботи) і «Б» (робота за сумісництвом) установлено розпорядок роботи з 9:00 до 18:00 (обідня перерва з 13:00 до 14:00). Особа може працювати, скажімо, у першій половині дня на підприємстві «А», у другій — на підприємстві «Б». За таких обставин на обох підприємствах директор працюватиме по 4 години на день. У табелі обліку використаного робочого часу йому проставляють кількість відпрацьованих годин (4) за кодом РС або 02. Його роботу оплачуватимуть пропорційно до відпрацьованого часу (ст. 56 Кодексу законів про працю України). Так само можна організувати роботу на умовах неповного робочого тижня.


У протоколі загальних зборів учасників зазначають претендента на посаду керівника ТОВ (директора, генерального директора тощо). Зразок протоколу — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 55 за 2012 р., стор. 12.


Далі на підставі протоколу видають наказ про призначення на посаду директора за сумісництвом. Зразок наказу — у додатках до газети «Все про бухгалтерський облік» № 69 за 2014 р.


Не забувайте: про працевлаштування директора треба повідомити орган Державної фіскальної служби України. Як це зробити, підкаже газета «Все про бухгалтерський облік» № 64 за 2015 р., стор. 11—12.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.01.2016

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Кадрове діловодство

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу