«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Невстигаючий студент-сирота: на яку стипендію він має право

Кількість переглядів17454

НЕВСТИГАЮЧИЙ СТУДЕНТ-СИРОТА: НА ЯКУ СТИПЕНДІЮ ВІН МАЄ ПРАВО
Моя онучка є круглою сиротою. За підсумками I семестру навчання у ВНЗ вона не здала один з іспитів і була повністю позбавлена права на отримання стипендії. Чи є правомірними такі дії ВНЗ?
Відповідь
Порядок призначення й виплати стипендій затверджено постановою КМУ від 12.07.04 р. № 882 (далі — Порядок № 882). Згідно з п.4 Загального розділу Порядку № 882 студентам денної форми навчання вищих навчальних закладів I—IV рівня акредитації призначають стипендії:
— академічні — за результатами навчання у вищих навчальних закладах і виявленої при цьому успішності;
— соціальні — на підставі нормативно-правових актів на одержання державних пільг і гарантій для окремих категорій громадян.
Зокрема, соціальні стипендії призначають студентам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (пп. 1 п. 6 Порядку № 882).
Умови призначення й виплати цих стипендій визначені п. 121 Порядку № 882. У ньому зазначено, що таким студентам призначається:
— соціальна стипендія (в обов'язковому порядку) — у розмірі, що встановлюється Кабінетом Міністрів України;
— академічна стипендія (додатково до соціальної) — у разі відмінного навчання.
Важливо! У випадку призначення стипендіатом, окрім соціальної й академічної стипендій, виплачується одна стипендія, розмір якої більше.
Зважаючи на те, що розмір соціальної стипендії більше академічної, вашій онуці повинні були виплачувати соціальну стипендію. Її виплата не залежить від успішності студента. Розмір соціальної стипендії для студентів вищих навчальних закладів із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, становить 1060 грн на місяць (пп. 2 п. 1 постанови КМУ від 05.03.08 р. № 165). Виплати з бюджету на стипендії студентам із числа дітей-сиріт у 2011 році передбачені ст. 24 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23.12.10 р. № 2857-VІ.
Зазначимо, що студентам першого року навчання призначають академічну стипендію в мінімальному розмірі до першого семестрового контролю (п. 12 Порядку № 882), але не студентам із числа дітей-сиріт. Для них повинна працювати зазначена вище норма п. 121 Порядку № 882.
Оскільки всі питання в навчальному закладі щодо призначення (позбавлення) академічної або соціальної стипендії (у тому числі спірні) вирішує спеціально утворена стипендіальна комісія (п. 8 Порядку № 882), радимо звернутися до неї з відповідними документами.
Сподіваємося, що змогли бути Вам корисними.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.05.2011

Рубрики:

»  Соцзабезпечення громадян

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу