«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Відпустка для догляду за дитиною: як оформити та оплатити

Кількість переглядів44508

Відпустка для догляду за дитиною: як оформити та оплатити
Працівниця, яка перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами із 06.07.15 р. по 08.11.15 р., написала заяву на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку із 09 .11.15 р. Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити таку відпустку та чи підлягає вона оплаті. Як ураховувати цю працівницю у звіті з ЄСВ (чисельність, таблиця 5), якщо за вісім днів листопада нараховано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, меншу за мінімальну, чи потрібно донараховувати ЄСВ за листопад?
Відповідь

Згідно із ч. 3 ст. 179 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) жінці за її бажанням надають відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Цю відпустку працівниця може отримати після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (ч. 1 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки). Для цього жінка має подати заяву та додати до неї копію свідоцтва про народження дитини. На підставі зазначених документів керівництво видає наказ. Під час перебування співробітниці у відпустці для догляду за дитиною за нею зберігають місце роботи (посаду) (ч. 3 ст. 2 Закону про відпустки). Звільнення з ініціативи власника жінок, які мають дітей до трирічного віку, не допускають (ст. 184 КЗпП).


Водночас відпустку для догляду за дитиною жінка може використати повністю або частинами (ч. 3 ст. 18 Закону про відпустки). У такому разі переривання та оформлення кожної наступної частини відпустки для догляду повинні оформлювати окремим наказом керівника про переривання такої відпустки.


Незважаючи на те що ч. 3 ст. 179 КЗпП передбачає, що в періоді догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працівниці виплачуватимуть допомогу відповідно до законодавства, надання такої допомоги законодавством не передбачено. Усе тому, що виплату соцдопомоги по догляду за дитиною до досягнення трьох років із 01.07.14 р. скасовано (раніше її виплачував орган праці та соцзахисту населення за місцем проживання жінки згідно із Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-ХII). Більш розлого — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 32-33 за 2014 р., стор. 54.


Проте підприємства за власні кошти можуть надавати жінкам для догляду за дитиною частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження зарплати більшої тривалості (ч. 2 ст. 18 Закону про відпустки).
Співробітниць, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, ураховують в обліковій кількості працівників (пп. 2.5.9 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.05 р. № 286, далі — Інструкція № 286), але при цьому їх не включають під час обчислення середньооблікової кількості штатних працівників (пп. 3.2.2 Інструкції № 286).


Тобто в реквізиті 21 шапки таблиці 1 Звіту з ЄСВ працівницю, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною, уключають до показника «Штатна чисельність працівників», але не враховують у показнику «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб». Більше про це — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 54 за 2015 р., стор. 11.


Стосовно заповнення таблиці 5 Звіту з ЄСВ, то у звіті за листопад Вам потрібно заповнити два рядки щодо працівниці. В одному, зокрема в реквізиті 7, зазначити категорію особи, вписати «5» (особи, яким надано відпустку у зв’язку з вагітністю й пологами), а в реквізиті 11 — дату закінчення декретної відпустки (8 листопада).


У другому — у реквізиті 7 — зафіксувати категорію особи «6» (особи, яким надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), а в реквізиті 11 — дату початку відпустки для догляду за дитиною (тобто 9 листопада).


Оскільки у Вашому випадку декретні за останній місяць менші за мінзарплату, треба донарахувати єдиний внесок за мінщарплатним правилом. Як це зробити, ми розповіли в матеріалі «Декретні за останній місяць менше мінімалки: коли донараховувати єдиний внесок», розміщеному в додатках до газети «Все про бухгалтерський облік» № 54 за 2015 р. на сайті dodatok.vobu.com.ua.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.01.2016

Рубрики:

»  Соцзабезпечення громадян

»  Оплата праці, індексація

»  Кадрове діловодство

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу