«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Санаторно-курортна путівка згідно з колдоговором: чи утримувати податок на доходи

Кількість переглядів3851

Санаторно-курортна путівка згідно з колдоговором: чи утримувати податок на доходи
Чи потрібно утримувати податок на доходи з операцій із надання працівникам підприємства санаторно-курортних путівок на оздоровлення згідно колективним договором? Якщо так, то яку ознаку доходу зазначати у ф. № 1ДФ?
Відповідь

Якщо в колективному договорі в розділі «Оплата праці» зафіксовано положення про те, що підприємство надає путівки працівникам за рахунок фонду оплати праці, то в цьому випадку йтиметься про зарплату (у ф. № 1ДФ відображають з ознакою доходу «101»). Слід зауважити, що виплати підприємства з надання працівникам санаторно-курортних путівок на оздоровлення зараховують до інших заохочувальних й компенсаційних виплат (абз. 5 пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати від 13.01.04 г. № 5). У випадку якщо ці виплати виплачують працівникам не за рахунок фонду оплати праці, то такий дохід слід обкладати як додаткове благо (у ф. № 1ДФ відображають з ознакою доходу «126»).


Окреслені операції обкладають податком на доходи за ставками 15% (20%) і військовим збором за ставкою 1,5%. У зв'язку з тим, що працівник одержав дохід у негрошовій формі, для визначення бази оподатковування необхідно застосовувати коефіцієнт (пп. 164.5 ст.164 НКУ), який становить для ставок податку 15% — 1,176471 і 20% — 1,25.


Отже, оподаткування цих операцій залежить від того, як Ви визначили норми надання путівок у колективному договорі й інших локальних документах підприємства.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.12.2015

Рубрики:

»  Соцзабезпечення громадян

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу