«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » путівки за рахунок підприємства: чи потрібно нараховувати пдв і визнавати кредит

Кількість переглядів4184

Путівки за рахунок підприємства: чи потрібно нараховувати ПДВ і визнавати кредит
Наше підприємство забезпечує своїх працівників санаторно-курортними путівками згідно з колективним договором. Чи маємо ми право на податковий кредит? Чи повинні нараховувати зобов'язання?
Відповідь

З 01.07.15 г. право на податковий кредит більше не залежить від того, чи буде придбані товари/послуги використано в госпдіяльності та/або оподатковуваних операціях (див. оновлений п. 198.3 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Якщо постачальник нарахував зобов'язання, підтвердив їх податковою накладною, яку зареєстрував у Єдиному реєстрі, покупець зобов'язаний уключити такий вхідний ПДВ до податкового кредиту.
Водночас якщо такі товари/послуги призначено або надалі буде використано не в госпдіяльності (та/або неоподатковуваній ПДВ діяльності), на вартість таких товарів/послуг необхідно нарахувати зобов'язання з огляду на вартість їх придбання (п. 189.1, пп. «г» п. 198.5 ПКУ). Подробиці читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 84 за 2015 р., стор. 30.


Однак, окрім податкового кредиту, у підприємства, що забезпечує своїх працівників путівками, також виникнуть податкові зобов'язання. Адже й передача їх за компенсацію (у рахунок оплати праці) — це оподатковане постачання (пп. 14.1.185, п. 185.1 ПКУ). У першому й другому випадках база для ПДВ — договірна ціна, але не нижче за ціну придбання (п. 188.1 НКУ). До того ж у другому випадку — забезпечення путівками як соцгарантія — є підстава визнати також зобов'язання за пп. «г» п. 198.5 ПКУ, адже безкоштовна передача товарів/послуг має ознаки негоспдіяльної операції. Цими зобов'язаннями «перекривають» раніше визнаний податковий кредит. Той факт, що постачання без компенсації призводить до виникнення 2 зобов'язань, підтверджують податківці в листі МГУ ДФС — ЦО з ОВП від 11.11.15 г. № 25227/10/28-10-06-11.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.12.2015

Рубрики:

»  Соцзабезпечення громадян

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу