«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Прожитковий мінімум підвищили «заднім» числом: чи перераховувати єдиний внесок щодо звільнених осіб

Кількість переглядів3961

Прожитковий мінімум підвищили «заднім» числом: чи перераховувати єдиний внесок щодо звільнених осіб
Працівника нашого підприємства звільнили 18.09.15 р. Тоді ж виплатили і суми зарплати, і компенсацію відпускних. Підкажіть, єдиний внесок із заробітку такого працівника слід рахувати в межах 20706 грн чи 23426 грн? Якщо з 23426 грн, то як це показати в обліку?
Відповідь

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 17.09.15 р. № 704-VІІІ (далі — Закон № 704) справді набув чинності лише 20.09.15 р. Однак він передбачає, що нові розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати слід застосовувати з 01.09.15р., тобто заднім числом. У свою чергу, ст. 58 Конституції України стверджує: закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, окрім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Тож, урахувавши це, норми Закону № 704 логічно було б застосовувати з 20.09.15 р.


Проте ми упевнені, що контролери наполягатимуть на застосуванні нових соцстандартів саме з 01.09.15 р. Підтвердженням цього слугує й лист Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників від 29.09.15 р. № 22449/10/28-10-06-11.


Отже, незважаючи на те що працівника звільнили 18.09.15 р. і при обчисленні єдиного  внеску з вересневої зарплати вже застосували старий ліміт — 20706 грн, доведеться донарахувати внесок з огляду на граничну величину — 23426 грн (1378 грн х 17). Упевнені, що штрафувати за таку невчасну сплату внеску роботодавця не повинні.


Однак оскільки співробітника вже звільнили, доутримувати єдиний внесок немає звідки. Тому всю додаткову суму внеску підприємству доведеться сплатити зі своєї кишені. У бухобліку донарахування єдиного внеску в частині утримань логічно показати записом Дт 949 Кт 651, а в частині нарахувань — Дт 23, 91, 92, 93 (залежно від того, де був зайнятий працівник) Кт 651.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.12.2015

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу