«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна зайво виплачену торік зарплату стягнути в поточному році

Кількість переглядів6233

Чи можна зайво виплачену торік зарплату стягнути в поточному році
Працівниці нашої установи помилково нарахували і виплатили більшу суму відпускних. Вона погодилася на щомісячне відшкодування зі свого заробітку частини переплати. Однак повернути всю суму до кінця року не вдасться. Підкажіть, чи можна продовжити відрахування в наступному році?
Відповідь

Зазвичай, коли йдеться про зайво нараховану й виплачену зарплату (звісно, якщо це не лічильна помилка — див. п. 24 постанови Пленуму ВСУ від 24.12.99 р. № 13), можливі два варіанти виправити ситуацію: «зайво» одержані кошти повертає працівник, якому їх виплатили, або відшкодовує винна особа (безумовно, при цьому слід урахувати низку обмежень і застережень, прописаних у ст.ст. 128, 130, 132, 136 Кодексу законів про працю України).


Як ми зрозуміли з запитання, працівник, якому помилково нараховано більшу суму відпускних, погоджується на відрахування частини заробітку. У такому разі ми радимо заручитися його заявою, у якій він підтвердить своє бажання повернути помилково одержані раніше кошти. Тоді відрахування всієї суми не обов’язково проводити до завершення поточного бюджетного року — утримувати суми можна й у наступному.


Але потрібно врахувати: якщо, скажімо, у 2015 році працівнику помилково нарахували більше зарплати, а утримуватимуть ці суми вже наступного року, їх доведеться повернути до доходу бюджету, з якого фінансують установу. Річ у тім, що всі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду (ч. 12 ст. 23 Бюджетного кодексу України), а утримані (тобто «повернуті» працівником) у 2016 році суми фактично будуть асигнуваннями минулого року.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.11.2015

Рубрики:

»  Відпустки

»  Оплата праці, індексація

»  Бюджетні установи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу