«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » пдв за товарами, використаними в необ'єктних операціях

Кількість переглядів3531

ПДВ за товарами, використаними в необ'єктних операціях
Наше підприємство частково використовує придбані товари, за якими було відображено податковий кредит, в операціях, місце постачання яких знаходиться за межами території України згідно з п. 186.2 ст. 186 р. V ПКУ. Чи потрібно в такому разі нараховувати «умовні» податкові зобов'язання? Якщо так, то який тип причини зазначати в податковій накладній?
Відповідь

Як ми зрозуміли з питання, Ви використовуєте придбані товари в операціях, які не є об'єктом обкладення ПДВ у зв'язку з тим, що їх місце постачання знаходиться за межами митної території України відповідно до п. 186.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).


Нагадаємо: пп. «а» п. 198.5 ПКУ вимагає нараховувати податкові зобов'язання за товарами/послугами, використаними «в операціях, що не є об'єктом оподатковування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу)».
Тобто, як бачимо, у згаданій нормі йдеться про необ'єктні операції, зумовлені ст. 196 ПКУ, і щодо ст. 186 ПКУ тут — жодного слова.


Однак, все-таки вважаємо, що сюди, за логікою, також потрапляють і ті операції, які не є об'єктом ПДВ згідно зі ст. 186 ПКУ.


Відповідно, Ви нараховуєте податкові зобов'язання й оформлюєте податкову накладну відповідно до вимог пп. «а» п. 198.5 ПКУ.


А таким операціям згідно з п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 22.09.14 р. № 957, відповідає тип причини 8 «Постачання для операцій, що не є об'єктом обкладення податком на додану вартість».


Як підсумок: у верхній лівій частині податкової накладної, виписаної на вартість товарів, що брали участь в операціях та  місце постачання яких, згідно з п. 186.2 ПКУ, знаходиться поза територією України, Ви вписуєте позначку «X» і зазначаєте тип причини 8.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.11.2015

Рубрики:

»  Первинні документи

»  ПДВ

»  Зовнішньоекономічна діяльність

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу