«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як обчислити середній заробіток мобілізованому суміснику

Кількість переглядів6818

Як обчислити середній заробіток мобілізованому суміснику
На підприємстві працює внутрішній сумісник. 23.07.15 р. його мобілізували. Підкажіть, як обрахувати середній заробіток, якщо за основною посадою (формувальник головних уборів) працівник отримує посадовий оклад, а за сумісництвом (сторож) ведеться підсумований облік робочого часу?
Відповідь
Працівник-сумісник (як внутрішній, так і зовнішній) на загальних підставах має право на трудові гарантії за кожним із місць роботи. Це стосується і роботи на умовах неповного робочого часу (ч. 3 ст. 56 Кодексу законів про працю, далі — КЗпП). Адже трудовий договір за основним місцем роботи та за сумісництвом — це різні правочини, які юридично між собою не пов’язані (див. лист Мінпраці України від 16.04.09 р. № 4281/0/14-09/13).
 
Тому, аби виконати вимогу, закріплену в ч. 1 ст. 119 КЗпП, середній заробіток внутрішньому суміснику потрібно обчислювати за обома посадами — у Вашому випадку «формувальник головних уборів» і «сторож».

Розрахунки здійснюють відповідно до п. 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

У розрахунок беруть виплати працівнику за останні 2 календарних місяці роботи, що передують місяцю, в якому його мобілізували (абз. 3 п. 2 Порядку № 100). Якщо мобілізований пропрацював на підприємстві менше двох календарних місяців, середній заробіток обчислюють виходячи з виплат за фактично відпрацьований час. А якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник не працював, середню зарплату обчислюють виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Якщо і протягом цих місяців не відпрацьовано жодного робочого дня — виходячи з тарифної ставки чи посадового окладу співробітника (абз. 3 п. 4 Порядку № 100).
 
Алгоритм розрахунку такий (п. 8 Порядку № 100, див. лист Мінсоцполітики від 11.08.14 р. № 1146/13/84-14):
1) визначаємо середньоденну/середньогодинну зарплату, поділивши заробіток за фактично відпрацьовані робочі дні за останні 2 календарні місяці, що передують місяцю мобілізації, на кількість робочих днів/годин у розрахунковому періоді. Оскільки стосовно посади «сторож» ведеться підсумований облік робочого часу, щодо цієї посади необхідно обчислювати середньогодинний заробіток;
2) множимо середньоденну/середньогодинну зарплату на кількість робочих днів (годин), які мають бути оплачені.
 
Тобто середній заробіток мобілізованому виплачують за ті дні (години), які він мав відпрацювати за графіком роботи. Тому якщо мобілізованого працівника за 2 місяці попередили про запровадження на підприємстві неповного робочого тижня, оплачувати роботу в серпні-вересні 2015 року йому потрібно виходячи з того, що робочі дні у цих місяцях лише понеділок та вівторок. А в подальшому, відповідно, за робочі дні згідно з графіком.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.10.2015

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Виробництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу