«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Відрядження членів наглядової ради: оформлюємо документи

Кількість переглядів4465

Відрядження членів наглядової ради: оформлюємо документи
Ми знаємо, що для відрядження співробітників слід видавати відповідний наказ. Підкажіть, будь ласка, якими документами треба оформлювати відрядження членів наглядової ради?
Відповідь

Згідно з пп. 170.9.1 Податкового кодексу України не є доходом платника податку — фізособи, яка перебуває у трудових відносинах зі своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат. Зокрема, йдеться про кошти, витрачені на проїзд (у т.ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у т.ч. на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших житлових приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку зі здійсненням таких витрат.


Зауважимо, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства, а у визначених законом випадках — учасники товариства (ст. 89 Господарського кодексу України). В свою чергу, посадовими особами товариства називають голову та членів виконавчого органу, голову ревізійної комісії (ревізора), а у разі створення ради товариства (спостережної ради) — голову і членів цієї ради.


Отже, оскільки голова та члени правління, наглядової ради, а також голова ревізійної комісії акціонерного товариства відповідно до законодавства є членами керівних органів платника податку, то їх дозволено направляти у відрядження. При цьому порядок оформлення ідентичний направленню у службову поїздку інших працівників. Так, відрядженню передує наказ, а після поїздки член наглядової ради складає Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджений наказом Міндоходів і зборів України від 24.12.13 р. № 845. До нього долучають документи, що підтверджують витрати на проїзд, проживання тощо.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.10.2015

Рубрики:

»  Первинні документи

»  Відрядження

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу