«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи враховувати вхідний пдв за транспортним квитком

Кількість переглядів6832

Чи враховувати вхідний ПДВ за транспортним квитком
Працівник був у відрядженні і надав квитки з ПДВ. Я врахувала податок у податковому кредиті, але тепер виявилося розходження з показниками Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ. Чи маємо ми право на податковий кредит? Як його правильно показати?
Відповідь

У пп. «а» п. 201.11 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту без отримання податкової накладної, зазначено транспортний квиток. Тому право на податковий кредит на основі такого документа Ви маєте.


Однак до розрахунку реєстраційної суми податкових накладних суми ПДВ із транспортних квитків не включають (див. пояснення складових формули в п. 2001.3 ПКУ). Тому їх не буде у Витязі із системи електронного адміністрування (далі — СЕА) ПДВ.


У кінці звітного періоду це призведе до виникнення різниці між задекларованою сумою податкового кредиту та сумою вхідного податку в СЕА ПДВ. Наприклад, можливо, що задекларована сума податку, яка підлягає сплаті до бюджету, буде менше, ніж залишок на електронному ПДВ-рахунку.


У такому випадку діє норма п. 2001.6 ПКУ. Тобто якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на рахунку у СЕА ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, за якою такі кошти підлягають перерахуванню:
— або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань із податку;
— або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань із податку.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.10.2015

Рубрики:

»  ПДВ

»  Відрядження

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу