«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи використовувати рро підприємствам житлово-комунального сектору

Кількість переглядів3791

Чи використовувати РРО підприємствам житлово-комунального сектору
Комунальне підприємство займається водопостачанням. Частину оплати приймає в касу з оформленням прибуткового касового ордеру. Чи потрібен нам касовий апарат?
Відповідь

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) суб'єкти господарювання, які, зокрема, здійснюють готівкові розрахунки при продажу товарів і наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, мають застосовувати зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО. І, на жаль, ст. 9 Закону про РРО наразі не передбачає жодних послаблень спеціально для підприємств житлово-комунального сектору.


Тож із 01.01.15 р. комунпідприємства під час прийняття від споживачів готівки за надані ЖК-послуги, повинні проводити такі розрахунки через РРО. І, звісно, видавати їм фіскальний касовий чек за ф. № ФКЧ-1. Його зразок див. у додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 15 за 2014 р., стор. 9, на сайті dodatok.vobu.com.ua.


Штраф за вчинене вперше порушення — 1 грн. Якщо порушення виявлять удруге протягом календарного року, комунпідприємство збідніє на 100% вартості ЖК-послуг, за які воно отримало готівку без застосування РРО. Кожен наступний протягом календарного року проступок обійдеться в п’ятикратному розмірі від вартості таких ЖК-послуг (п. 1 ст. 17 Закону про РРО).


При цьому санкції за порушення цих вимог не застосують:
— у період із 01.01.15 р. по 01.07.15 р. у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку;
— у період із 01.07.15 р. по 01.01.16 р. до суб'єктів господарювання, які до 01.08.15 р. уклали договори на постачання РРО, включених до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, і ввели в експлуатацію такі реєстратори до 01.01.16 р. (п. 9 р. ІІ Закону про РРО).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.10.2015

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  ЖКГ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу