«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як розподіляють експлуатаційні витрати між орендарем і орендодавцем комунального майна

Кількість переглядів10107

Як розподіляють експлуатаційні витрати між орендарем і орендодавцем комунального майна
Частину приміщення бюджетної установи (комунальна форма власності) передали в оренду іншому суб’єкту господарювання під офіс. Підкажіть, як розподіляти витрати на комунальні послуги та експлуатаційні витрати між установою та орендарем?
Відповідь
Взаємовідносини між орендарем комунального майна і орендодавцем — бюджетною установою регулюються в договорі оренди*. Орендар зобов’язаний витрачатися на утримання орендованого майна. Якщо приміщенням користуються одночасно і орендар, і орендодавець, орендар бере пропорційну участь в утриманні відповідних приміщень.
__________________________
* Його, до слова, складають на основі типового договору, який розробляють і затверджують органи місцевого самоврядування.

Витрати на утримання приміщень розподіляють залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, системи тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині — пропорційно до розміру орендованої площі. Порядок розподілу витрат прописують у договорі про відшкодування витрат орендодавця на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю.

Орендар може самостійно сплачувати вартість комунальних послуг їхнім безпосереднім надавачам або відшкодовувати орендодавцю вартість комунальних послуг та експлуатаційні витрати. При цьому якщо орендодавець має право надавати комунальні та експлуатаційні послуги, одержану від орендаря плату за ці послуги вважають власними надходженнями бюджетника. Якщо ж орендодавець не має права надавати такі послуги, орендар може відшкодувати лише зазначені орендодавцем витрати на утримання приміщень.

До слова, таку саму думку висловила й Державна казначейська служба України в своєму листі від 14.07.15 р. № 14-09/547-18891.

Також читайте:
Як орендар відображає в податковому обліку поліпшення об’єкта оренди
Компенсований орендарем податок на нерухомість обкладають ПДВ
Орендодавці в Інтернеті оприлюднюватимуть результати конкурсу на право оренди
Орендодавець-бюджетник не складає ПН на компенсацію комунальних послуг

У відповіді враховано норми законодавства станом на 01.10.2015

Рубрики:

»  Бюджетні установи

»  Нерухомість

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу