«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Придбали земельну ділянку: куди віднести витрати на нотаріальне посвідчення договору

Кількість переглядів4328

Придбали земельну ділянку: куди віднести витрати на нотаріальне посвідчення договору
Наше підприємство придбало земельну ділянку для розміщення власної інфраструктури. При цьому витрати на нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу оплатило наше підприємство. Підкажіть, до яких витрат віднести вартість зазначених послуг?
Відповідь

Дійсно, відповідно до ст. 657 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) договори купівлі-продажу земельної ділянки підлягають обов’язковому нотаріальному посвідченню. У свою чергу відсутність такого нотаріального посвідчення, коли згідно із законом воно є обов’язковим, робить договір нікчемним (ч. 1 ст. 220 ЦКУ).


Тож витрати на нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу землі — це витрати, що безпосередньо пов’язані з придбанням прав на земельну ділянку.


Земельні ділянки, як відомо, — це одна із груп основних засобів. Тож під час формування їхньої первісної вартості слід керуватися нормами п. 8 П(С)БО 7 «Основні засоби». Серед витрат, що входять до складу первісної вартості об’єкта основних засобів, у п. 8 П(С)БО 7 бачимо, зокрема:
— реєстраційні збори, державне мито й аналогічні платежі, що здійснюються у зв’язку з придбанням (отриманням) прав на об’єкт основних засобів;
— інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.


Уважаємо, що такі витрати якраз можна віднести до складу первісної вартості придбаної земельної ділянки саме на цій підставі, а саме як «платіж, що здійснюються у зв’язку з придбанням (отриманням) прав на об’єкт основних засобів». Тож в обліку вартість матеріальних послуг засвітиться на Дт 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів».

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.09.2015

Рубрики:

»  Земельні відносини

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу