«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Собівартість сільгосппродукції вище договірної ціни: пдв-облік у спецрежимника

Кількість переглядів3869

Собівартість сільгосппродукції вище договірної ціни: ПДВ-облік у спецрежимника
Фермерське господарство на спеціальному режимі оподаткування реалізувало власну продукцію за ціною нижчою, ніж її фактична собівартість. У якій декларації з ПДВ показати різницю між такими сумами?
Відповідь
Уважаємо, що декларувати зобов'язання слід у спецдекларації 0121/0122/0123 (далі - декларація 0121-0123). Однак контролери іншої думки.

За п. 209.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у декларації 0121-0123 фіксується «...сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг». Відповідну суму ПДВ розраховують за п. 188.1 ПКУ: база оподаткування визначається із договірної ціни, але не може бути меншою за собівартість виготовленої продукції. Як очевидно, у Вашій ситуації маємо один єдиний об'єкт оподаткування - постачання сільгосптовару та одну єдину базу - собівартість продукції. У ПКУ не згадано ані про якусь іншу операцію постачання, що відбувається паралельно з продажем сільгосппродукції (що належало декларувати у бюджетній декларації 0110), ані бодай про окрему базу оподаткування у вигляді суми перевищення собівартості над договірною вартістю. Таким чином, весь обсяг постачання та ПДВ, який припадає на нього, сільгосппідприємство має засвітити у декларації 0121-0123 (пп. 2 п. 3 р. V Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 23.09.14 р. № 966).

Однак у категорії 101.24 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу податківці стверджують, що податкові зобов'язання:

- із договірної ціни сільськогосподарських товарів потрібно включити до рядка 1.1 декларації 0121-0123;

- із суми перевищення собівартості товарів над їх договірною ціною - до декларації 0110.

Підкреслимо: на наше переконання, різниця між собівартістю та договірною ціною - невід'ємна складова бази оподаткування операції з постачання сільгосппродукції власного виробництва. Тож нарахований ПДВ у цій частині безпосередньо належить до спецрежиму оподаткування, і тому його слід включити до декларації 0121-0123.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.09.2015

Рубрики:

»  Сільське господарство

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу