«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як обчислювати відпускні внутрішньому суміснику

Кількість переглядів3901

Як обчислювати відпускні внутрішньому суміснику
Медсестра працює за основною посадою і має внутрішнє сумісництво на 0,25 ставки. Наказом головного лікаря їй дають відпустки: щорічну на 24 к.дн. (із 13.07.15 р. по 03.08.15 р.) і щорічну додаткову на 7 к.дн. (із 04.08.15 р. по 10.08.15 р.). На посаді за сумісництвом їй додатково дають щорічну основну відпустку з 13.07.15 р. по 03.08.15 р. та відпустку без збереження зарплати із 04.08.15 р. по 10.08.15 р.

Підкажіть, будь ласка, яким буде розрахунковий період для обох видів відпусток - щорічної основної та щорічної додаткової? Чи включати зарплату за сумісництвом у розрахунок відпускних?

Відповідь
Позаяк відповідно до ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР щорічна основна відпустка і додаткові відпустки - різні види відпусток, відпускні для них обчислюють окремо. Як ми зрозуміли із Вашого листа, відпочинок працівниці не переривається, тобто після закінчення щорічної основної відпустки вона відразу йде в додаткову відпустку. У такому разі відпускні їй обчислюють за кожною відпусткою окремо. А оскільки початок додаткової відпустки припадає на інший місяць, ніж початок щорічної основної, при обчисленні відпускних за цими двома відпустками будуть свої окремі розрахункові періоди.

Середню зарплату для оплати часу відпустки зазвичай обчислюють за кожним місцем роботи окремо. Адже тривалість відпустки, розрахунковий період, а також середня зарплата за основним місцем роботи і за сумісництвом можуть бути різними. Крім того, у бюджетних установах часто-густо трапляється так, що на основній посаді працівнику виплачують зарплату за рахунок загального фонду кошторису, а за сумісництвом - за рахунок спецфонду. Тому відпускні коректно обчислювати за кожною посадою окремо.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.09.2015

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу