«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Виправлення помилок в податковій накладній

Кількість переглядів6109

Виправлення помилок в податковій накладній
Оформили ПН на оплату 05.06.15 р. Юрособа вчасно не надала ПДВ-реквізити ,тому ПН зареєстрована як «Неплатник» з типом 02. 03.07.15 р. юрособа звернулася за ПН надавши реквізити. Як правильно оформити РК в такому випадку із збереженням для юрособи податкового кредиту?
Відповідь
Аби виправити помилку в ПН, допущену в ІПН покупця, продавцю необхідно скласти РК та нову ПН, порядок заповнення яких визначено нижче. Для збереження за покупцем права на податковий кредит необхідно зареєструвати РК та нову ПН в ЄРПН.

Зазначивши покупця в ПН, як неплатника ПДВ, Ви допустили помилку в такому реквізиті ПН як «Індивідуальний податковий номер покупця» (далі - ІПН покупця).

Згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.14 р. № 957 (далі - Порядок № 957), у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також за виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до п. 192.1 Податкового кодексу України, постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - РК) за формою згідно з додатком 2 до ПН.

Державна фіскальна служба в категорії 101.19 ЗІР визначає наступний порядок виправлення помилки, допущеної в ІПН покупця в ПН, зареєстрованої в ЄРПН.

Перше, що Ви маєте зробити, це - скласти РК до ПН, в якій допущено помилку. В заголовній частині такого РК зазначають дані із заголовної частини неправильно заповненої ПН. А вже в табличній частині треба зазначити обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що було зазначено в ПН із знаком «-». У реквізиті «Дата складання» РК потрібно записати дату, коли було виправлено помилку в ІПН покупця. Такий РК Ви реєструєте в ЄРПН*.

Наступним кроком необхідно скласти та зареєструвати в ЄРПН другу ПН. У ній Ви зазначаєте реквізити в полі ІПН покупця без помилок. Датою складання такої ПН вказуєте дату виникнення податкових зобов'язань, тобто дату складання

ПН з неправильним ІПН покупця - 05.06.15 р. Цій ПН присвоюють новий порядковий номер, але в табличній частині фіксують обсяг операцій та інші показники, зазначені в ПН з помилкою.

________________

* Згідно з п. 16 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569 та п. 22 Порядку № 957.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.09.2015

Рубрики:

»  Первинні документи

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу