«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Директор - єдиний працівник: чи може він іти у відпустку

Кількість переглядів33777

Директор - єдиний працівник: чи може він іти у відпустку
На підприємстві один найманий працівник - директор. Чи можна надати йому відпустку? Якщо так, то як це оформити?
Відповідь

Оскільки директор - найманий працівник, він має законне право піти в щорічну основну відпустку повної тривалості за відпрацьований рік* (ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР). І те, що на підприємстві він єдиний найманий працівник, на це жодним чином не впливає.

Компенсувати повністю всі дні невикористаної щорічної відпустки можна лише в разі звільнення працівника. Про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 47 за 2015 р., стор. 41. До речі, обміняти відпочинок працівника на гроші можна лише за його згоди, і то не всі дні. Відповідно до ст. 24 Закону про відпустки працівник повинен відгуляти щонайменше 24 календарних дні (далі - к.дн.), причому сюди входять дні і щорічної відпустки, і відпустки на дітей. І тільки решту днів невикористаної відпустки, звісно, за їх наявності, працівнику дозволено компенсувати гривнею.

Керівник - це виконавчий орган управління юрособи, який діє на підставі статуту й повноваження його припиняються у спосіб, визначений у статуті. Із моменту його призначення (обрання) на посаду та до звільнення з посади його службові повноваження не припиняються. Тому надання відпустки керівнику не означає припинення його посадових повноважень**. А тому й простою*** в роботі підприємства не буде.

Чинне законодавство не містить підказок, як оформити наказ про надання відпустки директору підприємства. Як правило, він сам відправляє себе у відпустку, попередньо узгодивши це з власником підприємства. Для цього директор особисто видає наказ на зразок наведеного нижче.

Зразок

Товариство з обмеженою відповідальністю

«А»

Наказ

22.06.2015 р.                        м. Дніпропетровськ                     № 89/15-К

Про надання відпустки директору Іванову І. І.

НАКАЗУЮ:

Згідно з графіком відпусток відбуваю в основну щорічну відпустку терміном 24 календарні дні з 22 червня 2015 р. по 15 липня 2015 р. за період роботи з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р.

Усю відповідальність за ведення справ на підприємстві в період моєї відпустки лишаю за собою.

Підстава: графік відпусток ТОВ «А».

Директор                                    Іванов                                           І. І. Іванов

 

Якщо ж у трудовому договорі (контракті) директора зазначено, що для надання директору щорічної відпустки потрібна згода загальних зборів учасників товариства, добро на відпустку оформлюють протоколом загальних зборів учасників про надання відпустки директору товариства та відповідним наказом самого директора.

_______________________

*Про відповідальність за ненадання відпусток читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 47 за 2015 р., стор.23.

** Додатково див. лист Держпідприємництва України від 17.10.14 р. № 8361.

***Простій - призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст. 34 Кодексу законів про працю України).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.09.2015

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу