«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Які види діяльності ліцензують

Кількість переглядів8471

Які види діяльності ліцензують
Які види діяльності підлягають обов’язковому ліцензуванню, у в’язку із затвердженням нового Переліку органів ліцензування? І які органи видаватимуть ліцензію на той чи інший вид діяльності?

Відповідь
Відповідно до нового  Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою КМУ від 05.08.15 р. № 609 , ліцензуватимуть такі види діяльності: 
 
1. Виробництво й торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами. Ліцензію видаватиме ДФС України.
2. Імпорт, експорт спирту етилового, коньячного та плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв (поки що таку ліцензію видають податківці); імпорт, експорт тютюнових виробів; туроператорська (поки що ліцензії видає Держтуризмкурорт) діяльність. Ліцензію видаватиме Мінекономрозвитку України.
Поряд із цим ліцензія Мінекономрозвитку НЕ знадобиться для: 
— експорту та імпорту дисків для лазерних систем зчитування, матриць;
— розробки, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї та боєприпасів до неї;
— заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів. 
3. Зовнішньоекономічну діяльність ліцензуватиме Мінекономрозвитку, обласні, Київська міська держадміністрації. Зауважимо, що наразі ЗЕД не ліцензується.
4. Будівництво об'єктів IV і V категорій складності (ліцензуватиме Держархбудінспекція України).
5. Виробництво, оптова, роздрібна торгівля, імпорт лікарських засобів (окрім активних фармацевтичних інгредієнтів); культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого КМУ, розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку. Орган ліцензування – Держслужба з лікарських засобів і контролю за наркотиками. Наразі ліцензію на культивування наркотичних та психотропних рослин видає Держслужба контролю за наркотиками (ДСКН). 
6. Виробництво та ремонт вогнепальної зброї невійськового призначення та боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра та швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; торгівля вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра й швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництво спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продаж; охоронна діяльність. Орган ліцензування – МВС України.
Цікаво, що виробництво, торгівля піротехнічними засобами, а також надання послуг стрільбищами невійськового призначення та функціонування мисливських стендів будуть можливими без ліцензії МВС. 
7. Виробництво вибухових матеріалів промислового призначення за переліком  КМУ ліцензуватиме Держпраці України. Наразі цей вид діяльності ліцензує Держгірпромнагляд України.
8. Надання послуг у галузі криптографічного захисту інформації (окрім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України. Ліцензії видаватиме Адміністрація Держспецзв'язку України. А торгівля криптосистемами й засобами криптографічного захисту інформації (згідно з переліком КМУ) не ліцензуватиметься.
9. Надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, ліцензуватиме Держслужба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
10. Поводження з особливо небезпечними речовинами та небезпечними відходами за переліком КМУ ліцензуватиме Мінприроди України. 
Разом із тим зберігання (накопичення) суб'єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів не ліцензуватиметься, якщо протягом року з дня утворення відходів їх передати суб'єктам господарювання, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
11. Медична практика, діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ. Звісно, ліцензії видаватиме МОЗ України. 
При цьому діяльність із переробки донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів не ліцензуватимуть. 
12. Ветеринарну практику ліцензуватиме Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів (наразі ліцензію видає Держветфітослужба). 
Важливо, що з переліку ліцензованих видів діяльності прибрали виробництво ветеринарних медикаментів і препаратів, оптову, роздрібну торгівлю ветеринарними медикаментами та препаратами. Тому із набранням чинності порядком така діяльність не ліцензуватиметься.
13. Випуск та проведення лотерей,  як і наразі, ліцензуватиме Мінфін України. 
А виготовляти бланки цінних паперів можна буде без ліцензії.
14. Посередництво в працевлаштуванні за кордоном незмінно ліцензуватиме Мінсоцполітики України.
15. Промисловий вилов риби, окрім внутрішніх водойм та річок, ліцензуватиме Держрибагентство України. Наразі не ліцензують лише промисловий вилов риби з внутрішніх водойм господарств, тобто ставків.
16. Розроблення, виготовлення, постачання спецтехніки для зняття інформації з каналів зв'язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації (критерії належності та перелік технічних засобів негласного отримання інформації визначаються КМУ за поданням СБУ). Орган ліцензування – СБУ. 
А діяльність із впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів не ліцензуватимуть.
17. Перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автотранспортом. Орган ліцензування — Укртрансбезпека (орган, який об’єднує функції Укртрансінспекції та Укрморрічінспекції).
18. Перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів повітряним транспортом ліцензуватиме Державіаслужба України. 
19. Надання фінпослуг (окрім профдіяльності на ринку цінних паперів) – Нацкомфінпослуг України. 
При цьому збирання та використання інформації, що складає кредитну історію, не ліцензуватиметься. 
20. Профдіяльність на ринку цінних паперів ліцензуватиме НКЦПФР України.
21. Діяльність у галузі телебачення і радіомовлення — Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.
22. Діяльність у сфері використання ядерної енергії – Держатомрегулювання.
23. Освітню діяльність закладів освіти — МОН України, обласні, Київська міська держадміністрації.
24. Діяльність у сфері телекомунікацій — НКРЗІ України.
25. Діяльність у сфері електроенергетики, окрім діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом (постачання незалежним електропостачальником); транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом; транспортування та розподіл природного газу, газу (метану) вугільних родовищ, його зберігання в обсягах, що перевищують рівень, установлений ліцензійними умовами, та постачання, окрім постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованим тарифом. Орган ліцензування в цьому випадку – НКРЕКП.
У свою чергу, не ліцензуватимуться: зберігання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ в обсягах, що перевищують рівень, установлений ліцензійними умовами, а також виробництво теплоенергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках із використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.
26. Централізоване водопостачання та водовідведення, окрім централізованого водопостачання та водовідведення за нерегульованим тарифом; виробництво теплоенергії, транспортування теплової енергії магістральними й місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, окрім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом. Ліцензії на провадження перелічених видів діяльності видаватимуть НКРЕКП, обласні, Київська міська держадміністрації.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.08.2015

Рубрики:

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу