«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Перевізник продає білети через автостанцію: як визначити базу оподаткування

Кількість переглядів4362

Перевізник продає білети через автостанцію: як визначити базу оподаткування
Наше підприємство займається перевезенням пасажирів і є платником податків на загальних підставах. З доходу від реалізації квитків через каси автостанцій державне підприємство, яке є платником ПДВ, забирає в нас 10% агентських за послуги згідно договору. Решту суми перераховує на наш розрахунковий рахунок. На ці 10% агентських державне підприємство виписує нам ПН та реєструє в ЄРПН. Чи правильно виписана така ПН? Та яку суму обкладати податком на прибуток?
Відповідь
Послуги перевезення є операцією постачання згідно з пп.14.1.185 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). При цьому базою оподаткування є їх договірна вартість, за умови, що вона не нижче собівартості таких послуг (п. 188.1 ПКУ). Вона дорівнює вартості перевезення, що зазначена у квитках. 
Тобто за першою подією (отримання коштів або надання послуг) згідно з п. 187.1 ПКУ ви як перевізник маєте виписати податкову накладну на повну вартість послуг перевезення (з урахуванням 10% агентської винагороди, яку утримує автостанція, навіть якщо ви ці кошти не отримуєте на рахунок) та внести її до ЄРПН.
У свою чергу, виконання агентських функцій автостанцією — це вже інша операція, яка також є постачанням у розумінні пп. 14.1.185 ПКУ. Базою оподаткування тут буде розмір агентської винагороди (10% вартості проданих квитків). Відповідно, за такою операцією автостанція як платник ПДВ має нарахувати податкові зобов’язання за ставкою 20% та виписати податкову накладну. За умови належного оформлення такої податкової накладної ви як перевізник маєте право сформувати податковий кредит.
Той факт, що ви отримуєте виручку від продажу квитків за вирахуванням 10% агентської винагороди, є розрахунковим нюансом, визначеним у договорі. В обліку операції з надання послуг перевезення та сплату агентської винагороди відображають як взаємозалік заборгованостей.
У доходах ви відобразите повну вартість наданих послуг з перевезення.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.08.2015

Рубрики:

»  ПДВ

»  Транспортне експедирування, логістика

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу