«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Автотранспортне підприємство: як оформлювати розрахунки готівкою

Кількість переглядів4508

Автотранспортне підприємство: як оформлювати розрахунки готівкою
Наше підприємство здійснює пасажирські перевезення на приміських і міжміських маршрутах. Водій продає в салоні квитки й заповнює Книгу обліку розрахункових операцій. Чи потрібен нам РРО в таких випадках:
— оприбуткування виручки від водія до каси підприємства;.
— оприбуткування грошей за оренду приміщення;
— видача (повернення) фінансової допомоги.
Відповідь
Почнемо з того, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані й переведені у фіскальний режим роботи РРО. Це правило встановлено в п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Як бачите, РРО застосовують при розрахункових операціях. У свою чергу, останніми називають приймання від покупця коштів за місцем реалізації товарів (послуг), видачу грошей за повернутий товар (ненадану послугу) (ст. 2 Закону про РРО).
Як Ви абсолютно слушно зауважили, водій, який продає квитки пасажирам у салоні авто, має право працювати без РРО й розрахункових книжок (далі — РК). «Добро» на це дає п. 4 ст. 9 Закону про РРО. Отримані гроші водій фіксує в Книзі обліку розрахункових операцій. При оприбуткуванні виручки від водія до каси підприємства використовувати РРО не потрібно, оскільки маємо справу не з розрахунковою операцією. У такій ситуації достатньо на суму денної виручки виписати прибутковий касовий ордер (далі — ПКО) і внести його до касової книги. Аналогічна ситуація і з видачею (поверненням) поворотної фінансової допомоги. Знову-таки йдеться не про розрахункову операцію, а значить, РРО не потрібен. Гроші прибуткують за допомогою ПКО, а видають із каси через видатковий касовий ордер. Не забудьте вписати всі ці операції до касової книги Вашого автотранспортного підприємства.
Щодо одержання в касу грошей за оренду приміщення, то тут ситуація докорінно протилежна. Ця операція підпадає під сферу дії Закону про РРО, а саме, є розрахунковою. Отже, приймаючи готівку в касу за оренду, потрібно проводити її через РРО.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 30.07.2015

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу