«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна реєструвати пн, якщо є податковий борг із пдв

Кількість переглядів3947

Чи можна реєструвати ПН, якщо є податковий борг із ПДВ
В нашого комунального підприємства реєстраційна сума для податкових накладних становить 90 тис. грн. Водночас ми маємо заборгованість до бюджету по ПДВ 95 тис. грн.. Чи маємо ми право реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідь
У системі електронного адміністрування ПДВ право на застосування реєстраційного ліміту не прив’язане до формування податкового кредиту та наявності  податкового боргу. Пояснимо.
За звітні податкові періоди починаючи з лютого (І кварталу) 2015 року платники ПДВ проводять розрахунки з бюджетом винятково через електронний рахунок. На цей рахунок перераховують кошти із поточного рахунку для:
— збільшення реєстраційної суми;
— сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань (п. 2001.4 Податкового кодексу України, п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569, далі — Порядок № 569).
Реєстраційна сума — це сума ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Її визначають за формулою, наведеною в п. 2001.3 ПКУ. Тобто йдеться про розрахункову величину. В ній однією зі складових є сума поповнення електронного рахунку. Тож зауважте, що суму на електронному рахунку не можна ототожнювати з реєстраційним лімітом
Підтверджує це і витяг із системи електронного адміністрування ПДВ (форма J1401204 або F1401204). В рядку 2 його таблиці зазначена: «Сума, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». А скільки конкретно коштів на електронному рахунку на дату формування витягу, наведено в рядку 1 «Стан рахунку».
Тобто ваше підприємство має право реєструвати податкові накладні (розрахунки коригування) в межах реєстраційної суми, зазначеної у Витязі. Водночас, якщо на електронному рахунку недостатньо коштів для погашення податкового боргу, доведеться перерахувати необхідну суму із поточного рахунку (п. 22 Порядку № 569).
Детально алгоритм визначення реєстраційної суми ми описали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 52 за 2015 р. на стор. 5.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.07.2015

Рубрики:

»  ЖКГ

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу